Yeni Yıl Dileği – Kendine Sahip Olmak

Ortalama okuma süresi 1 dk.

Hiçbir şeye sahip olamazsın. Neye sahip olduğunu sanıyorsan, aslında onunla gördüğün şeye sahip olursun. Yeni bir ev mi aldın? Evin değil, o evden görünen manzaranın sahibisin. Arabanın değil, o arabayla gittiğin yerlerin, yaşadığın deneyimleri sahibisin. Sevgilinin seni sahiplenmesini istiyorsun, yapamaz. Sadece onunla birlikteyken görebildiklerinin sahibisin. Birlikte aynı pencereden bakarken, aynı gözlerle görebildiklerinin sahibisin. Sana gösterebildiği yeni şeylerin sahibisin. Sahip olduğun şey, şahitlik ettiğindir.

Yeni yıl sana kendine sahip olma, yani kendine şahitlik etme fırsatı sunsun. Bunun için; Yüksek Benliğinden bakman, gözlemci olman ve Yaratılışın Tacını giymen yeterli. Böylece, daha fazla şeye sahip olmayı bırakıp daha fazla şeye şahitlik etmeye; gerçek anlamda içindeki boşluğu doldurmaya başlarsın.

2024 senin yılın olsun.

Şahit olduğun ve sana şahit olan, gördüğün ve görüldüğün herkesle birlikte, mutlu yıllar 🙂


YAZARA KAHVE ISMARLA!
Kahve bahane, zamanın ötesine geçmek şahane! Blogtaki özgün içeriklerin entropiye bile karşı gelerek sonsuza dek internette var olmasını istiyoruz. Bunu sağlamak için web site hosting barındırma giderlerine destek olmak isteyen herkesin katılımını sağlamak adına farklı bağış rakamları belirledik. Her bağış size özel sürprizler içeriyor. Detaylar aşağıdaki butonda! 🙂
Become a patron at Patreon!

Zamanın Ötesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

1 yorum yapılmış, sen de yazsana :)

Lütfen düşüncelerini yaz, bu yorum alanı senin için :)